Kontakta ansvariga

Kontakta ansvariga

Bibliotekets ledning

Birgitta Vinnå
Bibliotekschef
Tillfällig verksamhetsansvarig för biblioteken i Barkarby och Bas Barkarby.
08 580 295 74
Birgitta.Vinna@jarfalla.se

Kari Wessely
Verksamhetsansvarig Jakobsbergs bibliotek
08 580 291 53
Kari.Wessely@jarfalla.se

Johanna Kuha Palm
Verksamhetsansvarig för biblioteken i Kallhäll och Viksjö.
08 580 285 02
Johanna.Kuha.Palm@jarfalla.se

Verksamheter

Frågor om webbplatsen
Mattias Pettersson
08 580 290 52
Mattias.Pettersson@jarfalla.se

Kommunikation
Emelie Lundqvist
08 580 291 52
emelie.lundqvist@jarfalla.se

Boken kommer
Regina Svanberg
08 580 296 78
bokenkommer@jarfalla.se

Talböcker
Kontakta ditt närmaste bibliotek med förfrågan om ett personligt talbokskonto.

Fjärrlån
Kontakta ditt närmaste bibliotek med förfrågan om att fjärrlåna.

Programsamarbeten och finskt förvaltningsområde på biblioteket
Kerstin Gerén
08-580 291 54
Kerstin.Geren@jarfalla.se

Boka samlingslokalen Hyllan i Jakobsberg
Pier Pettersson
08 580 295 86
Pier.Pettersson@jarfalla.se

Språk