Kontakta ansvariga

Meddelande

Biblioteken öppna med begränsade öppettider

Biblioteken är öppna för korta nödvändiga ärenden. Meröppet fortsätter att vara stängt.
Information med anledning av coronaviruset.

Kontakta ditt närmaste bibliotek!
Gå till sidan Öppettider och kontakt.

Kontakta ansvariga

Bibliotekets ledning

Birgitta Vinnå
Bibliotekschef
08 580 295 74
Birgitta.Vinna@jarfalla.se

Kari Wessely
Verksamhetsansvarig Jakobsbergs bibliotek
08 580 291 53
Kari.Wessely@jarfalla.se

Kristina Passad
Verksamhetsansvarig för biblioteken i Herresta, Barkarby och BAS-huset.
08 580 283 18
Kristina.Passad@jarfalla.se

Verksamheter

Frågor om webbplatsen
Mattias Pettersson
08 580 290 52
Mattias.Pettersson@jarfalla.se

Boken kommer
Regina Svanberg
08 580 296 78
bokenkommer@jarfalla.se

Talböcker
Kontakta ditt närmaste bibliotek med förfrågan om ett personligt talbokskonto.

Fjärrlån
Kontakta ditt närmaste bibliotek med förfrågan om att fjärrlåna.

Programsamarbeten och finskt förvaltningsområde på biblioteket
Kerstin Gerén
08-580 291 54
Kerstin.Geren@jarfalla.se

Boka samlingslokalen Hyllan i Jakobsberg
Pier Pettersson
08 580 295 86
Pier.Pettersson@jarfalla.se

Språk